Trg Davorina Jenka 13
4207 Cerklje na Gorenjskem
Občina Cerklje na Gorenjskem je v soboto, 20. aprila gospodinjstvom v občini podarila dva tisoč sadik gorenjskega nageljna, kot uvod v večdnevno septembrsko prireditev, ki so jo poimenovali Pozdrav jeseni z Gorenjskim nageljnom. Vsako gospodinjstvo je prejelo eno sadiko. Za razdeljevanje sadik gorenjskega nageljna so poskrbele pred osnovno šolo Davorina Jenka članice Društva kmečkih in podeželskih žena Gorenjski nagelj Cerklje, ki jih vodi Andreja Bogataj.
V mesecu septembru bosta Občina Cerklje na Gorenjskem in Zavod za turizem Cerklje v upanju po popestritvi kulturnega in turističnega dogajanja v Cerkljah na Gorenjskem organizirali prireditev Pozdrav jeseni z gorenjskim nageljnom. Prireditev bo potekala pred Jenkovo lipo kot uvod v praznovanje občinskega praznika od 6. do 8. septembra 2024. Na prireditvi bodo nastopile glasbene skupine, v petek ansambel Stil, v soboto Ribič Pepe in Čuki, v nedeljo popoldne pa bodo program pripravili člani domačih kulturnih društev in OŠ Davorina Jenka, povezoval pa ga bo humorist Franc Pestotnik-Podokničar.
Sicer pa ima že precej gospodinjstev v različnih krajih v Občini Cerklje na balkonih že več let zares lepe cvetoče gorenjske nageljne. Kot pravijo cvetličarji, jim bolj ustrezata severna in vzhodna lega. Posebnost gorenjskega nageljna pa je, da ima čisto svoj vonj in svetlo rdeč cvet, v sredini pa sta obvezno dva bela krivčka.
Besedilo in foto Janez Kuhar, Cerklje, 20.04.2024