Trg Davorina Jenka 13
4207 Cerklje na Gorenjskem
Pionirske košarkarske ekipe, športnega društva Krvavec, se bodo tudi letos udeležile mednarodnih turnirjev v Franciji.
Na turnir v Francijo nas je pripeljala želja po igranju košarke, nabiranju izkušenj in druženju z evropskimi vrstniki. Košarkarski prijatelji so nas nato povabili v Anglijo in na Irsko, pa na Poljsko in v Litvo, sedaj pa še v Rusijo, Estonijo in Latvijo.
Povabili smo tudi mi njih in v Cerkljah že gostili ekipe iz Irske, Litve, Španije, Srbije, Italije, Avstrije, Hrvaške…!
Na turnirjih v Ardresu in Wimereuxu bo letos sodelovalo prek 24 ekip iz različnih držav, Anglije, Belgije, Španije, Nizozemske, Francije, Irske, Kanade, Litve, Luksemburga, Mehike, Slovaške, Slovenije, Švice, Gvajane, otokov Reunion, Guadeloupe in Martinika.
Naši otroci so tudi sicer zelo zadovoljni z uvrstitvami in igrami na teh turnirjih. Pravo doživetje jim pomeni druženje z vrstniki iz drugih delov sveta in spoznanje, da tudi sami dobro znajo angleško.
Damjan Korošec, Cerklje, 5.6.2025